Restaurace „Na Václavce”
založena roku 1905
logo
Restaurace „Na Václavce” založena roku 1905

Pojďte ochutnat naše vynikající speciality a posedět v nově zrekonstruovaném prostoru restaurace a zahrádky

Vinný list

ROZLÉVANÁ VÍNA / WINES BY GLASS 0,15l

   
Rulandské šedé - suché 0,15l  49Kč
Modrý portugal - suché 0,15l  49Kč
Pinot Grigio (Italiano) - suché 0,15l  58Kč
Montepulciano (Italiano) - suché 0,15l  58Kč
Prosecco Frizzante - Tenuta Santa Anna, Veneto 0,15l  65Kč
Pálava - Vinařství Přítluky  0,15l   58Kč
     
 
 

BÍLÁ VÍNA / WHITE WINES 0,75l

 

MÜLLER THURGAU - František Mádl

270Kč
Odrůda s typickým muškátově broskvovým aroma, s nižším obsahem kyselin. Vhodné k předkrmům, zeleninovým polévkám i hlavním jídlům, k rybám a bílým měkkým sýrům. Suché  
Variety with typical muscat - peach aroma, with lower acidity and delicate fruity ending. Dry.  
   

VELTLÍNSKÉ ČERVENÉ RANÉ - Vinařství Přítluky

290Kč
Svěží a elegantní víno zelenožluté barvy. Ve vůni se objevují tóny lipového květu, jarního medu a tropického ovoce. Chuť je šťavnatá s nádechem citrusových plodů a manga. Polosuché.  
Fresh and elegant wine of green color. The scent tones of linden blossom, spring honey and tropical fruit. The palate is juicy with a hint of citrus and mango. Semi-dry.  
   

SYLVÁNSKÉ ZELENÉ - Vinařství přítluky

290Kč
Víno zlatožluté barvy s typickou vůní připomínající grapefruit, citrusovou kůru a broskve. V chuti můžeme hledat exotické ovoce. Víno je příjemně harmonické s krásnou a lahodnou kyselinkou. Suché.  
Wine of golden color with a typical aroma reminiscent of fresh grapefruit, citrus zest and peaches. The taste can reminds exotic fruits. The wine is pleasantly harmonious with a beautiful and delicious acidity. Dry.  
   

PÁLAVA - Vinařství přítluky

290Kč
Víno zelenožluté barvy, které se vyznačuje jemným tramínovým aroma s nádechem sešených meruněk. Chuti dominují kandované citrusové plody, jež jsou doprovázené pravou vanilkou. polosladké.  
Wine of green color, which is characterized by fine tramínovým aroma with a hint of dried apricots. Taste is dominated by candied citrus fruits, which are accompanied by real vanilla. Semisweet.  
   

RULANDSKÉ ŠEDÉ, kabinetní víno - František Mádl

390Kč
Víno má decentní buket, je vyrovnané, hladké a má dobrou strukturu. Kyselina je jemná, a proto je víno příjemné navzdory vyššímu extraktu. Převažuje vůně jablka, malin, lískových jader a chlebnatost. Suché.  
The wine has a delicate bouquet, it is balanced, smooth and has a good structure. Acid is mild, and therefore the wine is good despide the higher extract. Prevailing aromas of apple, raspberry and hazelnut kernels. Dry.  
   

SAUVIGNON, pozdní sběr - Vinařství Přítluky

390Kč
Jiskřivé víno světle žluté barvy s odlesky dozelena, které si Vás rychle získá svou svěžestí a vůní i chutí exotického ovoce, citrusů a květin. Vynikající aperitiv nebo společník salátů, čerstvých sýrů, lehkých těstovinových jídel a pokrmů z ryb či bílého masa. Suché.  
Pure wine with light yellou color with greenish reflrctions. The wine is fresh, juicy and reminiscent of exotic fruits. Excellent aperitif or companion to salads, fresh cheese, pasta dishes and light dishes or white meat. Dry.  
   

TRAMÍN ČERVENÝ, pozdní sběr - Vinařství Přítluky

390Kč
Vůně rozkvetlé růže, která se příjemně prolíná s vůni liči, zázvoru a jemnou skořicí, chuť je plná, bohatá s dlouho doznívající dochutí. Polosladké.  
Scent of blooming roses, which blends nicely with the scent of lychee, ginger and suble cinnamon. The flover is full, rich and lingering aftertaste. Semisweet.  
   

PINOT GRIGIO D.O.C. Lison - Tenuta Santa Anna, Veneto

290Kč
Světlé slámové žluté barvy a delikátním svěžím aroma zelených jablek a jiného světléhio ovoce. V chuti je svěží se stopou po ovoci, pečeném chlebu a akátovém medu. Intensivní, harmonické a svěží a skvěle vyvážené. / Bright straw yellow color and delicate fresh aroma of green apples and other lighthio fruits. Its taste is fresh with a trace of fruit, baked bread and acacia honey. Intense, harmonious and fresh and perfectly balanced.  
   

PINOT GRIS / RULANDSKÉ ŠEDÉ (informace k točenému vínu / information on draft wine)

245Kč
Rozmanitá vůně tropického ovoce a máslové hrušky. Příjemná harmonická chuť s ovocným charakterem již zmíněných hrušek a citrusů. Suché.  
Varied aroma of tropical fruit and butter pear. Pleasant harmonious taste with the fruity character of the aforementioned pears and citrus. Dry.  

 

RŮŽOVÁ VÍNA / ROSÉ WINES 0,75l

 

FRANKOVKA ROSÉ - Vinařství Přítluky

270Kč
Svěží a harmonické rosé s jiskrou, jemně lososovou barvou. Ve vůni se objevují tóny jahod, malin a hruškového kompotu. V chuti jsou patrné třešně a jahody. Polosuché.  
Fresh and harmonious rosé with sparkle, delicate salmon color. The scent tones of strawberry, raspberry and pear compote. The flavors are evident cherries and strawberries. semi-dry.  
   
   
   

 

ČERVENÁ VÍNA / RED WINES 0,75l

 

ZWEIGELTREBE, pozdní sběr - František Mádl

270Kč
Jemně strukturované lehčí červené víno. Ve vůni převládá zralá švestka a černá višeň. V chuti je jemné s nízkou stopou tříslovin, které rafinovaně ukrývá chuť lesního ovoce podpořená příjemnou lehoučkou kyselinkou. Suché.  
Nicely structured lighter red wine. It has scent of ripe plum and black cherry. The flavor is delicate with a lower tannis, which cleverly hides the taste of wild berries. Dry.  
   

CABERNET MORAVIA, zemské - Vinařství Přítluky

270Kč
Hutné červené víno s typickými tóny jemného zeleného pepře a černého rybízu. V chuti sametové a vyvážené. Suché.  
Dense red wine with typical soft tones of green peppr and black currant. The taste is velvery and balanced. Dry.  
   

DORNFELDER, pozdní sběr - Vinařství přítluky

340Kč
Příjemně pitelné a harmonické víno tmavě fialové barvy. Ve vůni naleznete ostružiny, josty a borůvky. Ty jsou patrné i v chuti. Díky příjemnému obsahu tříslovin, typickému pro tuto odrůdu, je víno vhodné k delšímu ležení na láhvi. Suché.  
Harmonious and pleasantly drinkable wine of dark violet color. The smell is characterised by blackberries, blueberries and Jost. They are evident in the taste. Thanks a pleasant content of tannins typical of this variety, the wine is suitable for prolonged encampment on the bottle. Dry.  
   

RULANDSKÉ MODRÉ, pozdní sběr - Vinařství Přítluky

340Kč
Nacházíme vůni malinové marmelády, kakaa a karamelu. V chuti je víno středně intenzivní ale velmi příjemné. Suché.  
We find the scent of raspberry jam, cocoa and caramel. On the palate the wine is medium intense but very pleasant. Dry.  
   

MONTEPULCIANO d´Abruzzo - Farnese, Toscana

290Kč
Víno vyráběné z tradiční odrůdy regionu Abruzzo, Montepulciano, s výraznou temnější barvou a intenzivním bohatým aroma černých plodů, zejména třešní a švestek. V chuti suché a středně plné s výraznou ovosností a jemným taninem. Je delší v dochuti s náznakem povidel a koření. / Wine produced from the traditional variety of the Abruzzo region, Montepulciano, with a distinctive darker color and an intense rich aroma of black fruits, especially cherries and plums. The taste is dry and medium-bodied with distinctive oatiness and fine tannin. It is longer in the aftertaste with a hint of plum jam and spices.  
   

CHIANTI SARDELI - Cecchi, Toscana

320Kč
Klasické lehčí Chianti rubínové barvy s fialovými odlesky. Aroma je ovocné s tóny třešní a višní. V chuti je středního těla s dobrou tříslovinou i kyselinkou, je pevné a ovocné. / Classic lighter Chianti ruby color with purple reflections. The aroma is fruity with tones of cherries. The taste is medium-bodied with good tannins and acidity, it is firm and fruity.  
   

MODRÝ PORTUGAL (informace k točenému vínu / information on draft wine)

 245Kč
Barva vína je granátově červená, vůně je ovocná s jemnými tóny višní. Chuť příjemná, plná, připomínající višňový kompot. Suché.  
The color of the wine is garnet red, the aroma is fruity with delicate tones of sour cherries. The taste is pleasant, full, reminiscent of cherry compote. Dry.
 

 

ŠUMIVÁ VÍNA / SPARKLING WINES 0,75l

 
   

PROSECCO FRIZZANTE - Tenuta Santa Anna, Veneto

325Kč
Jemně perlivé Prosecco s decentně hroznově nasládlou chutí a příjemnou kyselinkou. Aroma vína připomíná zelená jablka, broskve a zralé meruňky. V chuti je svěží s jemnou nasládlostí a delikátní harmonickou kyselinkou.   
Gently sparkling Prosecco with a subtle grape-sweet taste and pleasant acidity. The aroma of wine resembles green apples, peaches and ripe apricots. Its taste is fresh with a gentle sweetness and delicate harmonic acidity.